O nás

Ahoj všichni! Dětský oddíl Draco funguje již přes 10 let na Praze 1.

Oddílové schůzky jsou pravidelně každý čtvrtek od 16:30 do 18:30 v naší klubovně na Praze 1. Výpravy pořádáme přibližně 1x za měsíc.

Dlouhodobým cílem našeho oddílu je pomoci dětem smysluplně trávit volný čas, posilovat zdravé sebevědomí, pomoci dětem najít jejich místo v kolektivu, naučit je samostatnosti a pomoci jim při hledání jejich schopností a skrytých talentů. Jednání a aktivity přizpůsobujeme věku a schopnostem dětí.

Děti v našem oddílu jsou motivovány k získávání praktických znalostí a dovedností jako je orientace v mapě, zdravověda, uzle, šifry, poznávání okolí klubovny, Prahy a zajímavých míst naší země.

Velmi rádi s dětmi vyrábíme. Děti si v oddílu vyrobí vlastní sešítek, který dále používají a nabatikují si oddílové tričko. Vyrábíme také kostýmy na divadelní představení, umíme plstit z ovčí vlny, tisknout linoryt, vyrábět svíčky, zažehlovat korálky, smaltem zdobit lžičky, vyrobit krmítka pro ptáčky ze šišek, vyrobit lucerničky, hrnčit, vyrábět z papíru a ještě spoustu dalšího.

Tradiční výpravy a akce našeho dětského oddílu

Celoroční hry oddílu Draco v minulých letech